Seria STAR PACK

Pakowarki poziome z głowicą kroczącą przeznaczone są do pakowania szerokiego rodzaju produktów użytkowych w opakowania jednostkowe wykonane z folii o wewnętrznej warstwie zgrzewalnej na bazie polipropylenu, poliestru, poza polietylenem .

Zastosowane materiały konstrukcyjne tj. stal nierdzewna i aluminium umożliwiaj± pakowanie produktów spożywczych , higienicznych i innych artykułów z zachowaniem zasad higieny.

Zasada działania pakowarki poziomej z głowicą kroczacą opiera się na automatycznym formowaniu opakowania z taśmy zwiniętej w rolkę, podaniu w formowane opakowanie pakowanego produktu, zamknięciu opakowania zgrzewem wzdłużnym, rozdzieleniu formowanych opakowań z wykonaniem zgrzewów poprzecznych.

W automatach wyposażonych w wykrojnik eurozaczepu w czasie wykonywania zgrzewu poprzecznego z rozdzieleniem opakowań wykonywane jest jednocześnie nacięcie na zgrzewie poprzecznym zawiesia tzw. „eurozaczepu”.

Przy eksploatacji automatów tej serii z zastosowaniem folii barierowych wielowarstwowych z podawaniem do opakowania gazów, tlen zawarty w atmosferze wypychany jest z opakowania przez dozowany gaz obojętny biologicznie, umożliwia to przedłużenie magazynowania i przechowywania produktów bez utraty przez nie pierwotnych właściwości.

Automaty występują w dwóch podstawowych wersjach (mechaniczna i wielosilnikowa) ze względu na ilość zabudowanej elektroniki:

 • STAR PACK 1000 wersja mechaniczna,
  z jednym silnikiem napędowym, zmianą długości opakowania przez przekładnię bezstopniową, wyrównywaniem nadruku na układzie elektrosprzęgieł. W podstawowym zarysie oparta na elementach napędowych automatu serii AZ-500 (silnik, sterowanie, zmiana długości opakowania)
 • STAR PACK – 1000 FP wersja dwu – silnikowa
  ( z jednym silnikiem serwo i jednym silnikiem asynchronicznym. Wyrównywanie nadruku w układach elektronicznych.
 • STAR PACK -1000 BR wersja 5-cio silnikowa (4 silniki serwo)
  z monitorem dotykowym z możliwoącią zapamiętywania i stosowania 60 receptur produktów (po wyborze receptury podstawowe mechanizmy ustawiają się samoczynnie), ręczne ustawienie rękawa folii
  i wymiana rolki zwoju folii).

Zasada działania obu wersji oparta jest na ruchu postępowym głowicy kroczącej wykonującej zgrzew poprzeczny zsynchronizowany z ruchem folii. Głowica po wykonaniu zgrzewu poprzecznego i rozdzieleniu opakowań, otwiera się (pneumatycznie) i wykonuje ruch powrotny do punktu „0” w którym oczekuje na rozpoczęcie cyklu zamykania opakowania.

 

 

OPCJE:

 • szczęka o długości 330 mm (daje możliwość zastosowania folii o szerokości 700 mmm),
 • eurozaczep podgrzewany,
 • podawanie folii od dołu (wersja z symbolem A),
 • Transporter podaj±cy z bocznymi popychaczami